Par mums

Īsumā par Zaļenieku kokaudzētavu

Zaļenieku kokaudzētava ir pilna cikla uzņēmums. Piedāvātais dekoratīvo augu sortiments ietver divas galvenās augu grupas:

  • lapu koki, košumkrūmi, vīteņaugi, potēti koki un krūmi;
  • skuju koki un potēti skuju koki;

Mēs piedāvājam pašu audzētu, kvalitatīvu, Latvijas klimatam piemērotu- tātad ziemcietīgu,augu sortimentu konteineros. Pavasarī, rudenī iespējams iegādāties arī kailsakņu stādus (dzīvžogu materiāls, tūjas, dižstādi, soliteri ).

Vēsture un Teritorija

Zaļenieku kokaudzētava dibināta 1995.gadā. Kokaudzētavas dibinātājs, īpašnieks un vadītājs ir diplomēts dārznieks ar 30 gadu pieredzi – Imants Parfenovičs. Aizvadītajos gados pakāpeniski palielināta ražošana, attīstīta infrastruktūra, ievērojami paplašinot audzēto kokaugu sortimentu. Pateicoties neatlaidīgam un mērķtiecīgam darbam, kolektīva profesionalitātei, ir iekarota stipra pozīcija Latvijas stādu tirgū. Patreiz Zaļenieku kokaudzētava ir viena no lielākajām un vadošajām kokaugu audzētājām Latvijā. Kokaudzētava ir Latvijas Stādu audzētāju biedrības biedrs.

Kopējā platība 20 ha, no kuriem 15 ha ir stādus ražojošā platība. Liela siltumnīcu saimniecība, 5 ha platībā – laukums konteinerstādu audzēšanai, 10 ha platībā augi tiek audzēti atklātā laukā.

Specializējamies lapu koku potēšanā, košumkrūmu audzēšanā

Jau dibinot kokaudzētavu, tika plānots nodarboties ar dekoratīvo koku un krūmu audzēšanu, specializējoties kokaugu potēšanā. Strādājam ar sekojošiem lapu koku un krūmu potējumiem: bērzs (Betula), liepa (Tilia), goba (Ulmus), pīlādzis (Sorbus), vītols (Salix), kļava (Acer), osis (Fraxinus), dižskābardis (Fagus), ābele (Malus), karagāna (Caragana), plūme (Prunus), lazda (Corylus), ceriņš (Syringa), segliņš (Euonymus) u.c. Bez tā specializējamies arī lielāka izmēra lapu koku audzēšanā. Esam izveidojuši nopietnas un interesantas kokaugu kolekcijas. Paši veicam spraudeņu apsakņošanu no saviem mātesaugiem, audzējam lapu koku un krūmu jaunstādus. Piedāvājam lielu pašaudzētu košumkrūmu dažādību, arī liela izmēra konteinetros. Papildus uzņēmums specializējas arī
lielāka izmēra lapu koku audzēšanā. Piedāvājam populārākās Latvijas sugas. Savus kokus mēs pavadām visā audzēšanas ciklā – no kvalitatīvas vietējās sēklas, spraudeņa, potējuma, tad – jauna kociņa līdz 3,5 m augstam kokam. Lielu uzmanību pievēršam arī jaunu un retu kokaugu ieviešanai. Jaunumi un retumi ik gadu būtiski papildina mūsu sortimentu.

Tirdzniecība

Esam veiksmīgi attīstījuši ne tikai mazumtirdzniecību, bet arī stādu vairumtirdzniecību – apzaļumošanas un celtniecības uzņēmumiem, pašvaldībām, dārzu centriem utt. Iepriekš vienojoties, piedāvājam stādu piegādi pa visu Latviju.

  • Mazumtirdzniecību veicam atbilstoši Lapu koku/ krūmu un Skuju koku katalogam
  • Mūsu stādus var iegādāties kokaudzētavā Zaļeniekos un mūsu Rīgas filiālē – Labklājības dārzi, kā arī pie mūsu sadarbības partneriem (pa pastu nesūtām);
  • Pasūtījumus pieņemam rakstveidā caur formu mūsu mājas lapā www.zalenieki.lv (sortiments), vai pa e-pastu kokaudzetava@zalenieki.lv, un tel. 26359184
  • Lūdzam lielākus pasūtījumus veikt 2-3 dienas pirms ierašanās kokaudzētavā;
  • Kokaudzētava ir tiesīga sezonas laikā mainīt pārdošanā esošo stādu cenas.

Dendrārijs

Dendrārijs jeb iepazīšanās dārzs aizņem 1 ha platību, kurā apskatāmi vairāk kā 2000 kokaugu taksonu. Dārzs ir atvērts apmeklētājiem kokaudzētavas darba laikā. Šeit var iepazīties ar lielāka izmēra kokiem un krūmiem, ko varētu ieprojektēt (pārnest) arī savā dārzā. Pirms sākt pavairot kokaugus, tie tiek novēroti un salīdzināti gan dendrārijā, gan citos kolekciju stādījumos. Dārzs gada laikā
pastāvīgi mainās. Viena un tā pati vieta savādāk izskatās pavasarī, vasarā, rudenī un ziemā. Dārzu apmeklē ekskursijas no dažādām valstīm un tas tiek piedāvāts arī pasākumiem (kāzas, fotosesijas utt.)

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes – nelielas teksta datnes, kuras tiek saglabātas Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Uzziniet vairāk!